טינדר
טינדר

טינדר. מי לא שמע על טינדר? אולי רק אנשים מעל גיל 40 וזוגות נשואים לא שמעו על טינדר. מדובר על אפליקציית סטוצים או היכרויות בה רואים כמה תמונות של בחור/בחורה, אם אוהבים את מה שרואים מעבירים ימינה, אם לא אוהבים את מה שרואים – מעבירים שמאלה. סוג של שואה כזה. אם שניכם העברתם ימינה, אתם יכולים לדבר. אין יותר מדי מלל, אין סיפורים. רק תמונה ומשפט. שוק בשר. אפליקציית קשרים מזדמנים.

לפני מספר חודשים הורדתי המון משקל, ביטחון העצמי עלה ואימוני קרוספיט שיפרו באופן משמעותי את השליטה שלי בגופי שלי. בערך באותה תקופה התחלתי לקבל הרבה יותר התאמות בטינדר והראתי בגאווה את רשימת ההתאמות שלי לידידה. היא, בתגובה, פתחה את הטינדר שלה וצחקה עליי – אל מול כמה עשרות שלי, היא הראתה יותר מ-150 התאמות שלה.

משיחות עם מספר ידידות גיליתי שחווית השימוש בטינדר שונה באופן משמעותי בין גברים לנשים. גברים נוטים להעביר ימינה הרבה יותר מאשר נשים. לפני טינדר מראה בהתחלה את אלה שרוצים לפגוש אותך – ולכן כאשר אישה פותחת את האפליקציה, רוב הפעמים שהיא תעביר ימינה, תהיה התאמה.

עם כל הכבוד למהפכה הפמיניסטית, כנראה שיש דברים שלא משתנים כל כך מהר. מדובר על שוק בו יש מוצר (קשר מזדמן, סטוץ, סקס). מכיוון שהגברים, ותסלחו לי על סטראוטיפים והכללות, תמיד רוצים סקס, המוצר שנקרא “סקס עם גבר” מאוד זמין עבור המין הנשי – ותסלחו לי על זה שאני משתמש באוכלוסיה הסטרייטית כדוגמא. כלומר, יש מוצר, “סקס עם גבר” ויש לו היצע אדיר (כאמור, גברים כל הזמן מעבירים ימינה). כתוצאה מעודף היצע, הנשים יכולות להיות מאוד בררניות לגבי הבחירה שלהן את בן הזוג.

מכיוון שאני מהנדס בהשכלתי ואיש CRM בעיסקי, החלטתי לערוך מחקר זריז בנושא. פרסמתי שאלון עם ארבע שאלות פשוטות:

  1. מה גילך?
  2. מה מינך?
  3. האם אתה משתמש בטינדר בהווה או השתמשת בעבר?
  4. כאשר משתמשים בטינדר, מעבירים את האצבע ימינה אם הבחורה מצאה חן בעיניך, או שמאלה אם היא לא מצאה חן בעיניך. בכמה מהפעמים אתה מעביר את האצבע שמאלה?

*מין הפניה בשאלון משתנה כתוצאה מהתשובה על שאלה 2.

את התוצאות ניתן לראות למטה. כאשר ההיצע עולה (כ-50% מהגברים מעבירים ימינה לפחות ב-40% מהפעמים), יכולת הבחירה של הצרכן גם עולה (כ-85% מהנשים מעבירות שמאלה לפחות ב-60% מהמקרים). אם היצע הגברים בטינדר היה יורד פלאים, נשים היו מעבירות את האצבע ימינה בהרבה יותר מקרים או פשוט עוזבות את טינדר.

כלומר, עוברות לברלין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *