כמה תמונות צריך לצלם בשביל לקבל תמונה אחת טובה? מה הדרך שרעיון צריך לעבור מהרגע שהוא מופיע בראשי ועד לרגע שהתמונה שאני רוצה מופיעה במצלמתי?

לפעמים מדובר על 10 תמונות, לפעמים על 50, הרבה פעמים גם יותר. הנה סיפור של תמונה אחת.

אני אוהב ים, אבל למרות שאני גר בהרצליה, לא יצא לי לצאת לצלם ים עד עכשיו. ובכן, בתחילת דצמבר 2016 הצטיידתי ב-D3200 הישנה והטובה שלי, עם עדשת 35mm, ויצאתי הימה. בהגיעי לחוף השרון בהרצליה, ראיתי גולש שחיכה לחבר שלו שייצא מהים, שני חבר’ה שחיפשו מתכות בחול ולא נראו מרוצים מזה שאני מצלם אותם, וגלים – הרבה גלים שניסו לכבוש את החוף.

לאחר שצילמתי תמונה או שתיים של הגולש, התחלתי בעבודת בנייה של מגדל האבנים. אספתי אבנים, שמתי אותם אחת על השניה, וחיכיתי שיבוא הגל. היו הרבה גלים, אבל אף אחד מהם לא הגיע עד המגדל. קירבתי את המגדל לגלים, ומיד מצאתי את עצמי בורח מגל עצבני שכמעט הרטיב אותי – והרס את המגדל. לאחר כמה נסיונות מצאתי את המרחק האידיאלי בו אני יכול לבנות את המגדל – לא קרוב מדי לגלים שיהרסו אותו, לא רחוק מדי כדי שהם לא יגיעו אליו.

באותו הרגע התחילה חצי שעה שבה אני בונה את המגדל, מקרב את המצלמה (בכל זאת, 35mm), מחכה שיבוא הגל, מצלם 2-3 תמונות ברצף ובורח מהים שמנסה לתפוס אותי. לקח לי כ-40 נסיונות כאלה, עד שהצלחתי לתפוס את הרגע שרציתי – וגם עכשיו אני מתבאס שלא צילמתי מזוית עוד יותר נמוכה.

זאת התמונה שבשבילה עמלתי:

גלים על סלעים

תקריב של הגל והמגדל:

ואלה התמונות של הנסיונות:

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *