אתמול התנסתי בפעם הראשונה בצילום התזה (splash photography).

אפשר לחלק את צילומי הספלאש לשני סוגים, מבחינת הטכניקה – אלה שמשתמשים בפלאש ואלה שמשתמשים באור חזק קבוע. החלטתי מטעמי פשטות ללכת על אור חזק קבוע. מכיוון שאין לי סטודיו בבית, קניתי בריסטול שחור בקרביץ, הדבקתי אותו לדלת, מתחתיו שמתי ארגז, על ידית הדלת שמתי מנורת קליפס פשוטה ויצאתי לדרך.

בהתחלה עשיתי מספר נסיונות בלי מצלמה, “על יבש” מעל הכיור (כמה שאני מרוצה מזה שהצלחתי להשחיל את הבדיחה הזאת), בשביל לראות איך נתזי המים נראים. בחרתי כוס יין גדולה, ולאחר עשר דקות של נסיונות הבנתי שהיא גדולה מדי – המים פשוט לא יצאו ממנה, לא היו בכלל נתזים. בחרתי כוס קטנה יותר, וזה עבד באופן נפלא.

עירבבתי מים עם צבע מאכל כחול וצילמתי. חזרתי על הנסיון עם צבע מאכל צהוב. לאחר מכן עלה לי הרעיון לנסות לשפוך את שני הזרמים ביחד. איך עושים את זה? פשוט ביקשתי מאישתי ללחוץ על כפתור המצלמה, בזמן שאני שופך את המים.

מאוד הופתעתי לגלות שנוצר בתוך הכוס נוזל ירוק. כל ילד יודע שכאשר מערבבים כחול וצהוב, יוצא ירוק, אבל ממש לא חשבתי על מה יקרה כאשר הנוזלים יתערבבו ולכן זה מאוד הפתיע אותי באותו הרגע. מה שעוד הפתיע אותי מאוד זה המהירות שבה זה קרה. שימו לב בתמונה, בזמן שאני שופך את הנוזל הכחול והצהוב, בתחית הכוס כבר נוצר הנוזל הירוק. מדובר על מילישניות.

בכל מקרה, זאת התוצאה. אני לא מרוצה כל כך מהפוקוס ויש מה לשפר, אבל לנסיון ראשון – אני מאוד מרוצה.

פרטים טכניים:

חשיפה: 1/2000
צמצם f1.4
ISO 2000

 

מעירבוב של צהוב וכחול יוצא ירוק
מעירבוב של צהוב וכחול יוצא ירוק

 

צהוב
צהוב

 

כחול
כחול
תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *