השיער שלי נכחד. כבר הרבה מאוד שנים קו השיער הולך אחורה ואחורה ומאחורי הראש הופיע איזור שהוא כמעט ללא שיער. סוג של no flight zone שכמעט היה מעל סוריה, אבל עם פחות שיער.

ידידה מאוד טובה וותיקה שלי (היי איילה!) כבר שנים אומרת לי, “בסקין! תעשה קרחת!” ואני לא רוצה. הקטע הוא שאני לא רואה את הראש שלי מאחורה. מקדימה זה עוד איכשהו נסבל, אבל מאחורה… ובכן, אני מתעלם. הרי אם מתעלמים, הבעיה נעלמת, ידוע, לא?

בכל מקרה, החלטתי שאולי הגיע הזמן לשינוי. אולי הגיע הזמן לעשות קרחת. מכיוון שאני מרגיש טוב עם ובלי השיער, הרי מה שחשוב בפועל זה איך אנשים יתפסו אותי ללא שיער. מצויד בכלים אנליטיים מתוחכמים (אקסל), שאלתי את חבריי בפייסבוק – קרחת או לא?

התשובות לא איחרו לבוא. 27 חברים הביעו את דעתם, 15 היו בעד ו-12 היו נגד. אבל איך אני אחליט? האם הצבעה דמוקרטית פשוטה היא התשובה? הרי יש חברים שדעתם חשובה לי יותר ויש ידידות שדעתן חשובה לי עוד יותר! אז עשיתי את מה שאני עושה בזמן האחרון בעבודה. בניתי מודל.

לקחתי כל תשובה וקידדתי אותה לפי האם היא חיובית, שלילית או “כן, למה לא?”, שזה בעצם חיובי, אך פחות חזק. לכל אחד מהחברים נתתי ציון לפי הפרמטרים הבאים: הקירבה אליי (כלומר, כמה אני רואה את הבן אדם או כמה הוא חשוב לי), כמה דעתו חשובה לי והאם מדובר על גבר או אישה. מכיוון שאני עדיין רווק, קולות הנשים היו פי 2 יותר משמעותיים מקולות הגברים. כמו כן, כל מי שענה “כן, למה לא?”, במקום “כן! בטח!”, גם קיבל נקוד מועט יותר.

בסיכום, קולות ה-“תעשה קרחת” קיבלו 350.5 נקודות וקולות ה-“לא, אל תעשה קרחת” קיבלו 276.5 נקודות, יחס של 1:1.26 לטובת לעשות את הקרחת. הצביעו 15 גברים, אשר מתוכם 11 (73%) אמרו שכדאי לי לעשות קרחת, ו-12 נשים, מתוכן 4 (33%) יעצו לי לשים את הראש תחת ידיו היציבות של הספר.

בכל מקרה, התוצאות לא היו חד משמעותיות. התמונה שהצטיירה אצל הגברים הייתה הפוכה לגמרי לתמונה שהצטיירה אצל הנשים.

לא בא לי לחפור לכם יותר, כי יש גבול לכמה ניתוחים סטטיסטיים אפשר/צריך לעשות ולפעמים פשוט צריך לזרום עם החיים ולקוות לטוב.

שיהיה לכם יום נפלא!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *