כל אחד מהפריטים שהבאתי איתי למסע של 110 ק”מ ב-5 ימים באיסלנד נבחר בקפידה, תחת אילוצי משקל ותקציב. בסה”כ 13.5 קילוגרמים, עם משקל בסיס של 8.2 קילוגרם. אם הייתי מוותר על ציוד הצילום, הייתי יורד מתחת ל-7 ק”ג.

היה לי מספיק אוכל לשבוע שלם. בדיעבד, היה אפשר גם לרכוש אוכל מיובש בדרך, אבל העדפתי להיות תלוי רק בעצמי.

את רשימת הציוד המלאה ניתן לראות באתר lighterpack, בקישור הבא:
https://lighterpack.com/r/n5olj2

עיקרון מנחה לביגוד באיסלנד

בגדים: שכבות, שכבות, שכבות. שכבה ראשונה של חולצה מנדפת עם שרבול ארוך או קצר. שכבה שניה של מיקרו-פליז, אשר אמורה להגן מטמפרטורה נמוכה ללא רוח/גשם. שכבה שלישית – מעיל גשם, אשר אמור להגן מגשם ורוח.

פרטי לבוש

נעליים: Inov8 Trailfly G 270

נעלי trail runners נהדרות וקלות, במשקל של 300 גרם כל אחת. הן שרדו בצורה מרהיבה את כל מה איסלנד איתגרה – החל משלג, חול וולקני, אבנים וולקניות, חציית נהרות וימים ארוכים על השביל. הן התייבשו מהר, גם במזג אוויר הרטוב של איסלנד. הסוליה, שעשויה מ-Graphene, היא פלא טכנולוגי – בשלב מסוים הייתי צריך לרדת במדרון של כ-45 מעלות עם שכבה חלקה של בוץ רטוב, ולא החלקתי. בכלל, לאורך 110 ק”מ של המסע, למדתי לאהוב את הנעליים האלה. הן מתאימות לאנשים עם רגל רחבה, והן הגנו על רגליי גם כשהייתי פחות זהיר.

חשוב לציין שמדובר גם בנעלי zero drop, והלכתי איתם לפני הטיול בשביל שהרגליים יתרגלו. למי שפחות רגיל לעניין זה, יש גם את הגרסא הפחות מינימליסטית של הנעליים האלה, Trailfly G 300.

השינוי היחידי שעשיתי בהן הוא להחליף את השרוכים שלהן בשרוכים אלסטיים שלא צריך לקשור (Lock Laces).

גייטרס: העתק סיני זול של Dirty Girl Gaiters

פריט הכרחי לאיסלנד. הרגליים שלי היו בתוך חול וולקני מעל גובה הנעליים עשרות פעמים, ואפילו לא פעם אחת נכנסו לי אבנים או חול לתוך הנעליים. ללא הגייטרס הנפלאים האלה, הטיול היה יכול להיות הרבה יותר מעצבן. פשוט פריט חובה, במשקל של רק 34 גרם.

גרביים: DarnTough Merino Wool

הגרביים הכי טובות בשוק, לדעתי. סופר נוחות, התייבשו מהר. לאורך כל ה-110 ק”מ לא הייתה לי יבלת אחת, וזה אומר הכל על הגרביים והנעליים שבחרתי.

מכנסיים: משהו גנרי של Wildcat

המכנסיים היו סבירות, אבל לא ישבו עליי כל כך טוב. הן התייבשו במהירות בגשם, וסיפקו הגנה מעולה נגד הרוח. בסך הכל פריט סביר מאוד, אבל גם די כבד – 430 גרם. אמשיך לבדוק את האפשרויות שלי בתחום המכנסיים.

מעיל גשם: Northface Resolve

פריט יחסית כבד, ששוקל 482 גרם. ישנם מעילי גשם קלים יותר, אך הרגשתי שלאיסלנד אני צריך משהו יותר סולידי. לאורך כל הדרך עמד יפה בגשם ורוח – לא נרטבתי גם בגשם אופקי חזק.

מעיל פוך – Rab Microlight Alpine Hoodie

מעיל פוך לא נועד להליכה, אלא לעצירות במחנה בערב. פריט חובה בערבים! מחמם מאוד ומגן מרוח. מאוד שמחתי שיש לי אותו בערבים היותר קרים.

מכנסי גשם: Native Planet Monsoon, 40D Nylon

פריט שבו לא השתמשתי בכלל, והיה עבורי מיותר לחלוטין. גם בגשם חזק, המכנסיים נרטבים ומתייבשים יחסית מהר תוך כדי הליכה. זה פריט שלא אקח איתי יותר, ככל הנראה – אם כי אני יכול לראות איך בתנאים יותר קיצוניים זה יכול להיות פריט שיכול לעזור. בשורה התחתונה – לשיקולכם.

חולצה: BALEAF Men’s UPF 50+ Sun Protection Hoodie Long Sleeve

זאת הייתה החולצה היחידה שהבאתי איתי למסע. בחירה מעולה! השרוול הארוך היה מאוד נוח גם כשהייתי צריך לקפלו בימים הקצת יותר חמים, והחלק שמכסה את הראש עשה נפלאות בהגנה מהרוח, בשילוב עם כובע ה-Sunday Aerial. חולצה מנדפת מעולה, בהחלט אמשיך להשתמש בה.

תחתונים: ExOfficio

שני זוגות תחתונים ל-5 ימים. נוחות, מנדפות. לעיתים אני גם מסתובב איתם בחיי היום יום. אפס שפשפות.

כובע: Sunday Aerial

כובע נהדר, שיושב טוב על הראש הגדול שלי. אפשר לשנות את המידע שלו בזמן ההליכה על ידי משיכה קלה, מה שאיפשר לי להדק ולשחרר אותו בהתאם לעוצמת הרוח.

רשת נגד יתושים וזבובים

פריט הכרחי ליום הראשון של הטיול! בלי זה היום הראשון היה הופך לסיוט נוראי.

ארבעת הגדולים

אוהל: Tarptent Stratospire Li

אוהל דו-שכבתי, התפור מבד Dyneema, אשר לגמרי חסין למים, חזק יותר מפלדה למאמצי מתיחה ומאוד קל. משקלו של האוהל, בגרסא שבה החלק הפנימי יותר מתאים יותר ל-4 עונות (לא רשת), הוא 800 גרם בלבד. האוהל מספיק גדול לשני אנשים ועומד על שתי מקלות הליכה. עלותו היא כ-700 דולרים. הוא עמד בכל מה שאיסלנד זרקה עליו, בלי מאמץ מיוחד, וגם ברוחות מאוד חזקות הרגשתי כמו במבצר. מומלץ ביותר.

תיק גב: Osprey Exos 58

תיק גב קל משקל עם מסגרת המאפשרת לשאת משקלים עד כ-18 קילוגרם בנוחות. הורדתי לו את הראש, והוא שקל כ-1.1 קילוגרם. תיק מאוד נוח. בגרסא שיש לי אין כיסי חגורה, והם מאוד היו חסרים לי. יחד עם זאת, הגרסא החדשה של התיק (2021 וצפונה) באה כבר עם כיסי חגורה. התיק מאוד נוח ואיפשר לי לשאת משקל של 13 קילוגרם ללא מאמץ גדול.

לתיק הוספתי גם ליינר של אוספרי, חסין למים. זה איפשר לי ללכת בלב שקט גם בגשם רציני מאוד. 103 גרם.

מזרון: Therm-a-rest NeoAir XLite

מזרון מבודד מאוד וקל מאוד – רק 550 גרם בגרסתו הרחבה, הכוללת גם pump sack וערכת תיקון. בגרסא הרגילה, לאנשים פחות גדולים ממני – 440 גרם. לולא המזרון, הלילות שלי היו הרבה יותר קרים ופחות נוחים. מוצר מעולה.

שק שינה: AEGISMAX M3 Lengthened Mummy Sleeping Bag 95% White Goose Down

פריט לא קל – שוקל 1.04 קילוגרם. היה מאוד נוח ונעים, אבל זה כנראה יהיה אחד הפריטים שאחליף, בשביל לעבור ל-quilt. בסך הכל עושה את העבודה ונאמן להגדרה של קומפורט באפס מעלות צלזיוס.

אלקטרוניקה וצילום

בנק סוללות נייד: Nitecore NB20000

האופציה הקצת יותר קלה היא לרכוש שניים של 10,000, אבל גם אחד של 20,000 עשה עבודה נפלאה והספיק לי ל-5 ימי טיול עם שימוש נרחב במצלמה ותקשורת. מספיק לכ-4 טעינות מלאות של Samsung Note 20 Ultra.

מצלמה: Fujifilm X-T3 + Fujifilm XF 23mm f/2

מצלמה מעולה שעמדה גם בגשמים, מאוד נוחה לשימוש ואיכות ממדרגה ראשונה. העדשה היא של 23mm, מה ששווה ערך ל-35mm על Full Frame. לא הרגשתי שחסר לי רוחב בעדשה, כי תמיד יכולתי לצלם כמה תמונות ולשלב לפנורמה אחרכך. כן הרגשתי לפעמים שאולי אני רוצה לעשות קצת זום, אבל יחסית למשקל של 180 גרם בלבד לעדשה, היא פשוט נפלאה.

הבאתי גם 5 סוללות, מה שהיה לגמרי מוגזם. ל-5 ימי טיול לגמרי אפשר להסתפק ב-3 סוללות בסה”כ.

טריפוד: Pedco + little ball head

הראש של הטריפוד שקניתי במיוחד, ArcoSwiss, התנתק ממנו והלך לאיבוד תוך מספר שעות מתחילת הטרק, ככה שלא השתמשתי בו כלל. משקל: 155 גרם, כולל הראש.

טלפון: Samsung Note 20 Ultra

המצלמה של הטלפון נפלאה, ובמצב טיסה ובדיקות של GPS מדי פעם, יחד עם לא מעט תמונות – בזבזתי רק כ-50% סוללה ביום.

אוכל

גזיה: BRS 3000T, סיר: TOAKS 650 ml

גזיה קטנה ואמינה (25 גרם), שהולכת טוב עם הסיר טיטנים של Toaks (90 גרם).

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *