חצי יום הולדת שמח! היום אתה בן חצי שנה, יואבי שלי!

1. וככה פתאום, בלי לשים לב, יש אדם נוסף בבית, שמשתלט יותר ויותר על גופו ולומד לתקשר.

2. התחלנו ללכת לגן וליהי חזרה לעבודה. ופתאום התחלתי להרגיש כאילו אנחנו “גדולים”. פתאום יש שגרת בוקר – מי לוקח לגן, מי לוקח את הרכב, מי מאכיל, מתי מתקלחים, מתי מאכילים ומחליפים חיתול… וכל זה עד שעה שבע ורבע, כי אז יוצאים לכיוון הגן, בשביל להספיק לשים את יואבי בגן בשבע וחצי ולהגיע לעבודה בשמונה.

3. ופתאום יום העבודה לא מתחיל בתשע או תשע וקצת. יום העבודה (זה שמשלמים לנו עליו) מתחיל בשמונה, ועבורי הוא מסתיים לרוב ב-18 בערב, ופעמיים בשבוע בשלוש וחצי. לי מאוד חשוב לקחת את יואבי מהגן ולבלות איתו זמן איכות. אני לא רוצה להיות אבא נעלם.

4. ופתאום אני מפחד להיות אבא רע. יואבי עובר כרגע אינהלציה והוא ממש לא אוהב את זה. זה התחיל עם בכי והתנגדות פיזית לטיפול, ובגיל הזה אי אפשר להסביר לו שזה לטובתו. הוא מקשיב, אני בטוח שהוא מבין חלקית, אבל באמת שקשה להסביר. אז אני נאלץ להשתמש במה שמבחינתו נתפס ככוח, בשביל לוודא שמסיכת האינהלציה נשארת עליו 7 דקות, עד שהתכשיר נגמר.

5. ופתאום דברים קוראים פתאום. פתאום הוא מתהפך בחופשיות. פתאום הוא כמעט כבר יודע להיות על שש. ופתאום הוא לומד דברים באופן פתאומי. פתאום. בהפתעה.

6. מה הוא חושב עליי? האם הוא חושב עליי דברים רעים כתוצאה מזה? האם הוא מפחד ממני או שוכח את החוויה הזאת לאחר כמה דקות? זה שאני עושה את הדבר הנכון, אני יודע. אבל יואבי לא יודע את זה, וזה קשה.

7. השבועיים הראשונים בגן עברו יחסית בשלום. שתי תקופות של מחלה, אבל טוב לו שם – הוא מחייך כשהוא מגיע לשם, ונראה שהצוות מאוהב בו. קשה שלא להיות מאוהב בבונבון הזה.

8. אני גם לומד לשחרר. מתחיל להבין שהילד לא צריך אותי כל הזמן. לפעמים הוא צריך שנקריא לו סיפור או נשחק איתו, אבל הוא גם צריך את הזמן שלו, זמן ללמוד ולשחק בעצמו, לגלות לבד את סביבתו ואת גופו. החוכמה היא למצוא את המינון הנכון, ויש לי תחושה שהמינון גם ישתנה ככל שיואבי יתבגר.

9. ופתאום אני אבא. וגם בן אדם בשר ודם. ואני בטוח שאני עושה טעויות, אבל אני מאוד מקווה שאצליח להיות עבור יואבי מודל מוצלח לחיקוי.

10. ופתאום. ופתאום. ופתאום. מאוד מפתיע, הקטע הזה של אבהות.

בתמונות: 
– יואבי מדגמן לוק של חורף
– אני מנסה ללמד את יואבי את אמנות הסלפי
– יואבי וליהי ברגע מיוחד של אם ובן

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *